Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI – podsumowanie akcji KWIECIEŃ 2015 r.

Na terenie gminy Krzeszowice, od roku 2008, bezpłatnie odbierany jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W dniu 15 kwietnia 2015 r., po raz już 8 z kolei, zorganizowano odbiór tego rodzaju odpadów w formie zbiórki objazdowej. W tym dniu każdy mieszkaniec gminy mógł oddać zużyty sprzęt ze swojego gospodarstwa domowego całkowicie za darmo, dzięki temu postąpić z tymi odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wykazać troskę o nasze środowisko.

Czytaj więcej...

Zmiana terminu naboru wniosków

W związku z ogłoszonym naborem przez Instytucję Realizującą Projekt pn. "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego", zmienia się termin naboru wniosków: od 18 marca 2015 r. do 15 maja 2015 r. Jednocześnie przypominamy, że Projekt Szwajcarski będzie realizowany do końca 2016 roku, w związku z powyższym pomoc rzeczowa będzie kontynuowana w roku nadchodzącym.  Więcej

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" kierowana nie tylko do młodych ludzi

W Polsce kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" obchodzi piętnastą jubileuszową edycję. Również w tym roku gmina Krzeszowice przystąpiła do tej kampanii a działania te kierowane są do całej gminnej populacji i  traktowane jako uzupełnienie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz jako uzupełnienie gminnego programu przeciwdziałania narkomanii.. Warto dodać, iż od  14 lat w kampanię zaangażowane są wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne w gminie.

Czytaj więcej...

DZISIAJ ROZMAWIAMY

BURMISTRZ GMINY KRZESZOWICE ZAPRASZA NA PIERWSZE SPOTKANIE Z CYKLU "DZISIAJ ROZMAWIAMY" - O KRZESZOWICKIEJ KARCIE DUŻEJ RODZINY, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ  7 MAJA O GODZ. 18.00  W SALI HERBOWEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W KRZESZOWICACH (ul. Grunwaldzka 4). Więcej

Centra Organizacji Pozarządowych

Centra Organizacji Pozarządowych powołane zostały przez Województwo Małopolskie w ramach projektu realizowanego z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych pn. „Model Współpracy – Współpraca na medal. Wdrażanie standardów współpracy JST – NGO w Małopolsce”! Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach działalności Centrów Organizacji Pozarządowych małopolskie organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z bezpłatnych szkoleń i konsultacji.

Czytaj więcej...

Nominowani do Nagrody Burmistrza Gminy Krzeszowice Źródło Sukcesu 2015

Kapituła Nagrody Burmistrza Gminy Krzeszowice Źródło Sukcesu 2015 zakończyła pierwszy etap prac i ogłosiła listę nominowanych do nagrody. Uroczystość wręczenia statuetek zwycięzcom poszczególnych kategorii odbędzie się w piątek 22 maja w Galerii w Pałacu Vauxhall.

Czytaj więcej...

Akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie zawiadamia, że w dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2015r. na obszarze całego województwa małopolskiego prowadzona jest akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona  w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Czytaj więcej...

Wydarzenia

Koncert finałowy IV Integracji Jazzowych

9 maja 2015 roku, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach. Więcej

MARC CHAGALL - ilustracje do Biblii i inne litografie

wernisaż wystawy: 8 maja 2015, piątek, godz. 19:00 Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach Galeria w Pałacu Vauxhall. Więcej

Maj w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

Program

Program obchodów ŚWIĘTA 3 MAJA

Program

Promocja książki „Oni żyli wśród nas”

DOROTA STROJNOWSKA O SWOICH PUBLIKACJACH REGIONALNYCH, 23 kwietnia 2015 r., godz.18.00, MGBP. Więcej

 

 

Parada „Żabki, żaby i ropuchy”

obchody Światowego Dnia Ziemi, Krzeszowice, 22 kwietnia 2015 roku. Więcej

Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych

15-17 kwietnia 2015 roku. Więcej

Kalendarz imprez

May 2015
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31